Koton

koton markası
koton mağazası

KOTON, 1988’de, Kuzguncuk’ta açılan 25 metrekarelik bir mağaza ile başlayan hikayesini, bugün 30 ülkede 500 mağazada, 11.000 çalışanı ile sürdürüyor. 220’den fazla tasarımcının yer aldığı kreatif kadrosuyla moda trendlerine yön veren KOTON, her gün 50 farklı seçeneği ve her yıl 50’den fazla koleksiyonuyla, 30.000 farklı modeli tüketiciyle buluşturuyor.

KOTON; özellikle hızlı moda sektörünün dinamikleri ve istihdam yapısı sayesinde çalışanlarına daha kısa sürede yükselme ve başarı olanağı sağlıyor. Türkiye’de ve yurt dışında yeni yatırımlarla istikrarlı ve hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Koton, her iki yılda bir büyüklüğünü ikiye katlayarak etki alanını genişletiyor.

Stratejik öncelikleri doğrultusunda toplam operasyon modeli de sürekli gelişen KOTON, iş yapış şekillerinden sistem altyapısına, yetkinliklerinden liderlik modeline, organizasyonel yapısından kültürüne kadar kapsamlı bir dönüşüm geçirerek global hedefleri doğrultusunda geleceğe hazırlanıyor. Bu dönüşüm ve dinamizm, KOTON çalışanlarına hem Türkiye operasyonunda hem de globalde sürekli öğrenme ve gelişim fırsatını sunarken, global iş imkânlarını ve pek çok kariyer fırsatını da beraberinde getiriyor.

Tüm organizasyonda çeşitliliği kucaklamak, farklılıklardan beslenmek ve çalışanların tüm süreçlere katılımını sağlamak, Koton’un öncelikleri arasında yer alıyor.

Hızlı Moda Sektöründe Türkiye’nin öncü markalarından olan Koton, müşterilerine en beğenilen koleksiyonları sunarak 2023 yılında 5 kıtaya yayılmayı ve global moda markası olmayı hedeflerken, çalışanlarına sorumluluk alarak kendilerini geliştirebilecekleri fırsatlarla dolu yenilikçi ve vizyoner bir global şirkette çalışma imkanı vaat ederek “Gelişimim Koton’da, Kariyerim Koton’da” değer önermesinde bulunuyor!

2023 yılında 5 kıtada, en zengin ve en beğenilen koleksiyonlara sahip hızlı moda markası olacağız.

Çünkü KOTON;

  • Yaratıcı ve yenilikçi.
  • Müşteri ve teknoloji odaklı.
  • Sezon trendlerini özgün tasarımlarla buluşturuyor.
  • Sınırsız ürün ve tasarım zenginliğine sahip.

KOTON… Türkiye’nin moda ve perakende öncüsü.

Kaynak: Markanın resmi web sitesi